• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Zajęcia szachowe

Po dwuletniej  przerwie szachy  wróciły  do  Łabuń.  Po  rozegraniu  3  turniejów o puchary Wójta z cyklu  Grand Prix  2018  wyłoniliśmy  najmocniejszych  szachistów  w  poszczególnych  kategoriach wiekowych.

          Wśród  juniorów -  roczniki  2002 - 2004:

        1.  Magdalena Kozioł,  2.  Wiktoria  Draczka,  3.  Wiktor  Hołys,  4.  Dominik  Romańczuk,  5.  Dawid  Skiba.

          Wśród  Juniorów młodszych - roczniki  2005-2007: 

.       1. Tobiasz  Kisieliński,  2.  Miłosz  Kisieliński,  3.  Miłosz  Jastrzębski.

         Wśród  Młodzików  - roczniki  2008 i młodsi :

         1.  Zofia  Niemczuk,  2.  Maria  Jastrzębska,  3.  Anna  Borek.  4.  Oliwier  Hołys,  5.  Krystian  Kiszka,  6.  Miłosz  Dębkowski.

 

          Dużym  zainteresowaniem  cieszyły  się  także  zajęcia  szachowe  w  klasach  młodszych.  Pierwszoklasiści,  początkowo  pełni  obaw  i  niepewności,  coraz  śmielej  dotykali  bierek  i  poruszali  się  po  szachowej  krainie.  Wybijanka pionków  i  poznawanie  ruchu  figur  sprawiały,  że  zapominali  o  sportowym  stresie  i  zabawa  stawała  się  coraz  ciekawsza.  Wszyscy  uczestnicy  zasłużyli  na  pochwały,  a  najaktywniejsi  zdobyli  pierwsze  swoje dyplomy  w  tej  dyscyplinie.  Zajęcia  odbywały  się  dzięki  staraniom  Wójta - Pana Antoniego Wojciecha  Turczyna.

              W  klasie  1 a  wyróżnili  się:

         1.  Weronika  Terens.  2.  Milena  Śliwińska,  3.  Maria  Jastrzębska,  4.  Jakub  Byczek,  5.  Aleksander  Corbin,  6.  Jakub  Siek.

              W  klasie  1 b  wyróżnili  się:

          1.  Amelia  Zwolan,  2.  Anna  Borek,  3.  Patrycja Sokołowska,  4. Wiktoria  Podpryga. 5.  Marcel  Branecki,  6.  Dominik  Sokołowski,  7.  Michał  Synowiec.

              W  klasie  2 a  wyróżnili  się:

          1.  Aleksandra  Łazorczyk,  2.  Amelia  Górska,  3.  Zuzanna  Typiak.  4.  Rafał  Bosiak,  5.  Jakub  Chwiejczak,  6.  Norbe rt  Pokrywka.

            W  klasie  2 b  wyróżnili  się:

          1.  Amelia  Górska,  2.  Alicja  Piłat,  3.  Nikola  Kusy,  4.  Oliwier  Hołys,  5.  Alan  Kania,  6.  Piotr  Mróz.

            W  klasie  3 a  wyróżnili  się:

          1.  Maja  Litwińczuk,  2.  Julia  Sowa,  3.  Emilia  Górska.  4.  Szymon  Gryszyn,  5.  Miłosz  Dębkowski,  6.  Rafał  Bezpalko.

          Gratuluję  rodzicom  Krystiana Kiszki  i  Krystianowi,  którzy  zadbali  9 grudnia  o  jego  udział  w  Powiatowym  turnieju szachowym  w Tomaszowie Lub.  Krystian  jako  pierwszoklasista  zajął  I  miejsce  w  kat.  klas 1-3  i  z  pewnością  powalczy  w  tej  kategorii o puchar  w  Łabuniach.  Powodem  absencji  Krystiana  w  turnieju  klasowym  19 listopada  była  choroba.

                               Więcej  szczegółów  na -  www.chessarbiter.com  / turnieje /

             Życzę  wszystkim  Wesołych  Świąt  Bożego Narodzenia i  Szczęśliwego Nowego  Roku 2018

                                                     Sędzia i Instruktor Szachowy   Mieczysław Pszeniczka