WYCIECZKA KLAS IV

W dniu 25 maja 2018 roku uczniowie klas 4 a, 4 b i 4 c uczestniczyli w wycieczce do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego.

Dzień powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Z przyjemnością spacerowaliśmy po urokliwej chełmskiej Starówce, poznając zabytki miasta pogranicza: Bazylikę Narodzenia NMP,  Kościół Rozesłania Św. Apostołów, Górę Chełmską oraz studnię w centralnej części rynku. Jednak największą atrakcją było przejście podziemną trasą turystyczną, jedyną taką w Europie oraz spotkanie z władcą podziemi kredowych – Duchem Bieluchem.

Po południu wybraliśmy się do Poleskiego PN, gdzie w ośrodku dydaktyczno-muzealnym mogliśmy zobaczyć żółwie, rybki oraz eksponaty wielu gatunków zwierząt, żyjących na terenie parku. Następnie poprzez bagna ruszyliśmy trasą Dąb Dominik, aby poznać faunę i florę jezior i mokradeł. W naszej pamięci pozostaną jednak przede wszystkim komary, które ogromnymi chmarami chyba też wybrały się zobaczyć poleskie mokradła…

Uśmiechnięci, rozśpiewani i zadowoleni wróciliśmy do Łabuń.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały Panie wychowawczynie oraz P. Dorota Kobieluch i P. Marta Machałek.

Wychowawczynie: Jolanta Podkańska, Małgorzata Prus i Agnieszka Teterycz