BICIE REKORDU POLSKI W TAŃCZENIU POLONEZA

„Poloneza czas zacząć”. Takimi słowami pan dr Bernard Panasiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łabuniach, rozpoczął próbę ustanowienia REKORDU POLSKI w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Bicie rekordu odbyło się 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 i trwało dokładnie 7 minut i 45 sekund. Wszyscy uczestnicy tańczyli do muzyki poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy.

58 gimnazjalistów, ubranych w elegancie stroje z przypiętymi kokardami w narodowych barwach, ruszyło dostojnym krokiem poloneza, dając wyraz aktywnego włączenia się w świętowanie SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOSCI.

Po perfekcyjnym wykonaniu układu tanecznego pan dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia: pani Agnieszce Rybak-Antoniewicz, pani Barbarze Banaszkiewicz, pani Dorocie Sołodusze, pani Małgorzacie Krupie, pani Monice Gwoździe, panu Tomaszowi Gwoździe, panu Piotrowi Pieli,  panu Zbigniewowi Podkańskiemu, uczniom, a także rodzicom naszych uczniów.

Małgorzata Krupa