Dzień projektów edukacyjnych

Tradycyjnie od lat dzień 1 czerwca to Dzień Projektów Edukacyjnych. Pracując metodą projektów edukacyjnych uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Łabuniach w roku szkolnym 2017/2018 realizowali 6 projektów edukacyjnych.

Poznali czołgi biorące udział w walkach podczas I i II wojny światowej oraz tajniki motoryzacji – silniki jedno i dwusuwowe nie mają już dla nich żadnych tajemnic. W trakcie prezentacji dorobku wybraliśmy się w kosmiczną podróż – Wszechświat był na wyciągnięcie ręki. Młodzi biolodzy zajrzeli do organizmów żywych –dokładnie poznali budowę i funkcje komórki. Poczuliśmy „chemię do Skłodowskiej”- uczniowie  zaprezentowali życie i pracę wielkiej polskiej noblistki. Inna grupa młodych badaczy szczegółowo zapoznała się z budową jaskiń, zaprosili nas do Jaskini Raj, której model samodzielnie wykonali.

Składamy serdeczne podziękowania opiekunom projektów.

Ewa Panasiuk