Jesteś tutaj:
  1. Start

Sukces szachowy Krystiana

2 maja 2021r. odbył się Turniej Szachowy ,,Szach Królowi” o Puchar Prezydenta m. Lublin. Organizatorem turnieju był Lubelski Klub Szachowy. Uczestniczył w nim uczeń klasy 4 b - Krystaian Kiszka, który w kategorii wiekowej do lat 14 zdobył I miejsce. Uczeń uczęszcza na zajęcia szachowe do Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„PAMIĘĆ DROBINEK”

12 maja klasy III a i III b uczestniczyły w warsztatach czytelniczych zorganizowanych online przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu. Uczniowie wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć Drobinek”, mówiące o świecie leśnych istot, które nawzajem wspierają się i ratują w potrzebie. Następnie dzieci odpowiadały na pytania i rozwiązywały zadania związane z treścią opowiadania. Podsumowując spotkanie uczniowie uznali, że bardzo ważna jest wzajemna pomoc, ale także pamięć o naszych bliskich i bohaterach naszej Ojczyzny.

Joanna Policha

Zapraszamy na Piknik ekologiczny – Ziołowo mi

Sadzenie ziół, quiz o ziołach, ciekawostki o roślinach leczniczych i ognisko. Tak będzie na pikniku ekologicznym “Ziołowo mi” w Barchaczowie.

W piątek, 21 maja Izba Muzealna w Barchaczowie zamieni się w mały ziołowy zakątek. To tu mali ogrodnicy posadzą zioła zakupione u producenta z gminy Łabunie. Usłyszą też odpowiedzi na pytania: co zioła leczą, jak smakują i gdzie rosną. Będzie też quiz o ziołach, a w ramach odpoczynku – zasiądziemy przy ognisku.

"POLA NADZIEI"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji hospicyjnej ,,Pola Nadziei”. Głównym jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Zachęcamy uczniów do wykonania papierowych żonkili, które będą stanowiły podziękowanie dla wszystkich osób wspierających akcję.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z HISTORII ,,OLIMPUS”

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ Z HISTORII
,,OLIMPUS”- sesja zimowa 2021

12 lutego 2021 roku ośmiu uczniów z klas 5-8, uczestniczyło w olimpiadzie historycznej ,,OLIMPUS.” Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest cennym urozmaiceniem programu zajęć oraz źródłem zewnętrznej oceny poziomu wiedzy uczniów.

Czwartki Lekkoatletyczne wiosna 2021

26 maja 2021 roku, na stadionie OSiR w Zamościu, rozpoczyna się wiosenna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Zapraszamy do udziału naszych uczniów.

Terminy:

26.05.2021r. (środa) godz. 10.00
31.05.2021r. (poniedziałek) godz. 10.00
10.06.2021r. (czwartek) godz. 10.00
16.06.2021r. (środa) godz. 10.00
22.06.2021r. (wtorek) godz. 10.00

Regulamin i dokumenty w plikach do pobrania.

Nasi karatecy na podium w Dukli

W dniu 08.05.2021 roku, odbyła się w Dukli kolejna edycja prestiżowego VI Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Przełęcz Cup 2021, która po wiosennej przerwie spowodowanej pandemią, zgromadziła wielu uczestników. Byli tam między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Łabuniach, którzy  w klasyfikacji końcowej zajmowali miejsca na podium: Dawid Kania uczeń klasy III a - 1 miejsce w kategorii kumite kadet -35kg, 2 miejsce w kategorii kata kadet -35kg; uczniowie klasy V b: Marcin Jastrzębski - 1 miejsce w kategorii kumite młodzik -40kg i Alan Kania - 1 miejsce w kategorii kata młodzik. Debiut i bardzo dobry występ zaliczył Jakub Proć, uczeń klasy II b, zajmując 3 miejsce w kategorii kumite dzieci +35kg. Serdeczne gratulacje dla Uczniów, Wychowawców i Dyrekcji.

Pozdrawiam Tomasz Kania

Emilka i Nikola na gali tańca top art.

Dużym sukcesem zakończyły swój udział uczennice klasy 5b, Emilia Stadnicka i Nikola Kusy, na 6 Gali Tańca TOP-ART Grand Prix Lubelszczyzny Żółkiewka 2021. Emilka zajęła 1. miejsce w kategorii 12+ SOLO taniec hobbistyczny, a Nikola wraz partnerem Jakubem Gajewskim 2. miejsce w kategorii 12-13 (Junior 1) G KOMB 6T PREMIUM. Na co dzień dziewczyny doskonalą swoje umiejętności w Szkole Tańca MYKA Zamość.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych występów.

ogólnopolski konkurs Mistrz Ortografii

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić wszystkie szkoły - od podstawowych po średnie - do udziału w ogólnopolskim konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie zasad poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda poprzez portal Dyktanda.pl. Udzielanie poprawnych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

konkurs historyczny PATRIA NOSTRA 2021

Zapraszamy młodzież oraz nauczycieli do udziału w VI edycji filmowego konkursu historycznego Patria Nostra.