Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Rodzice

Konsultacje dla uczniów i rodziców

Konsultacje dla uczniów i rodziców na czas nauczania zdalnego

Pedagog poleca...

Polecam sprawdzone i bardzo często wykorzystywane nie tylko przez wychowawców czy psychologów, ale także przez rodziców poradniki autorstwa pań:

Adele Faber i Elaine Mazlisch wydane przez wydawnictwo "Media - Rodzina".

Są to :

1. "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły".
  2. "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły".
  3. „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być”.
  4. „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały”.

Godna przeczytania jest  też publikacja  pt. "One są wśród nas" sfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła", przygotowana we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

Broszura informacyjna "Spektrum autyzmu. Podobni-różni"

Szanowni Państwo,

Fundacja SYNAPSIS od 30 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym osobom ze spektrum autyzmu, prowadząc diagnozę, specjalistyczną terapię i rehabiltację, a także wspierając ich rodziny. Realizując szereg kampanii, akcji i projektów staramy się budować świadomość społeczną na temat autyzmu oraz uwrażliwiać innych na potrzeby osób ze spektrum autyzmu, ich różnorodność i odmienny sposób odbierania świata.

Celem projektu "ZA radę da! Działania na rzecz dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera i ich rodzin", dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, jest zapobieganie stygmatyzacji dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i zmiana niechętnych postaw wobec uczniów z ASD.

Niezwykle ważna w tym względzie jest akceptacja grupy rówieśniczej, a jest ona tym większa, im większą wiedzę o autyzmie posiadają młodzi ludzie. Dlatego mamy przyjemność przekazać Państwu broszurę informacyjną na ten temat pt. "SPEKTRUM AUTYZMU. Podobni - różni".

Komunikat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Praca Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  nr 2 Zamościu w czasie epidemii

Drodzy Rodzice, poradnia psychologiczno – pedagogiczna nie jest objęta zdalną formą pracy, tylko nadal realizuje swoje zadania w trybie stacjonarnym.

Prowadzone są badania diagnostyczne, terapie psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne. Udzielane są porady i konsultacje, zarówno w siedzibie Poradni w Zamościu, jak i w oddziale w Szczebrzeszynie.

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej

Drodzy Rodzice, chcemy zwrócić Waszą uwagę na zasady prawidłowego żywienia, szczególnie dzieci. Nieodpowiednia dieta w okresie wzrostu i rozwoju niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Polecamy stronę www.ncez.pl, na której znajdziecie szereg informacji, o tym jak zdrowo żyć.

SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

Wychowywać to kochać i wymagać.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Zamościu zaprasza rodziców chcących podnieść swoje kompetencje wychowawcze na zajęcia warsztatowe ,,Szkoła dla rodziców i wychowawców”.