Punkt Przedszkolny w Łabuniach

język angielski

s. mgr Elżbieta Andrzejczak

religia

,,Malowanie kolęd"- nagrody dla przedszkolaków.

Dnia 17.01.2018r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny ,,Malowanie kolęd".  Nagody zdobyły również dzieci z Punktu Przedszkolnego.

I miejsce- Julia Turczyn ,  III miejsce - Lena Helman, wyróżnienie - Krzysztof Niemczycki. Opiekunem nagrodzonych jest p. Joanna Sokołowska.

II miejsce - Filip Bil,  wyróżnienie - Michał Jastrzębski, Anna Skubisz.. Opiekunem grupy jest p. Beata Gęborys.  Gratulujemy.

IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

14 stycznia dzieci wzięły udział  w IX Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Wystąpiła grupa 5A  pod opieką p. Beaty Gęborys , która zaśpiewała pastorałkę pt. ,,Aniołek maleńki jak wróbelek ".  Lena Helman z grupy 4A pod opieką  p. Joanny Sokołowskiej zaśpiewała kolędę ,, Pastuszek bosy". Wystąpiła również najmłodsza grupa ,, Łabuńskich Iskierek", którą kieruje się p. Halina Piskorz.

Jasełka

Jak co roku w nastrój Bożego Narodzenia wprowadziły nas ,,Jasełka" w wykonaniu przedszkolaków. Występ dzieci spotkał się z uznaniem Dyrekcji, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola. Po przedstawieniu wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Kopciuszek u przedszkolaków

Dziś w przedszkolu pojawiły się postacie z bajki ,,Kopciuszek". Dzieci były oczarowane pięknymi strojami  i wizytą niezwykłych gości. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci i na pewno zachęci do odwiedzania biblioteki.

Mikołaj w przedszkolu

,,Dobry Święty Mikołaju,

wszystkie dzieci Cię kochają,

usiądź sobie między nami,

obdarz dzieci prezentami.

Tymi słowami dzieci powitały Św. Mikołaja, który z workiem pełnym podarków odwiedził nasze przedszkole. Radości nie było końca, kiedy wszyscy rozpakowali  swoje prezenty. Dzieci obiecały, że zawsze będą grzeczne i zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

Pasowanie na przedszkolaka

Bardzo uroczystym świętem w przedszkolu jest ,,Pasowanie na Przedszkolaka", które odbyło się 29.11.2017r. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności przybyłym na uroczystość gościom. Pan Dyrektor Bernard Panasiuk za pomocą ,,zaczarowanego ołówka" dokonał uroczystego pasowania. Miłym akcentem było wręczenie przez Panią Wicedyrektor Mariolę Kołodziejczyk dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z pobytu w przedszkolu.

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przedszkole opanowały te sympatyczne przytulanki. Dzieci miały okazję przedstawić wszystkim swoich ulubieńców i spędzić z nimi cały dzień. Przedszkolaki udały się również z wizytą do bibilioteki, gdzie poznały misie mieszkające w książkach. To niezwykłe spotkanie zakończyło się wspólną zabawą i wypożyczeniem książek o misiach.

Śniadanie daje moc

Dnia 8 listopada dzieci z przedszkola  wraz z rodzicami włączyły się do propagowania zdrowego odżywiania w  ramach ogólnopolskiego programu ,,Śniadanie daje moc".  Wspólny posiłek zachęcał do spożywania produktów zdrowych i pełnych wartości odżywczych.

Teatr Kukiełkowy ,,Tomcio" u przedszkolaków.

9 października dzieci z przedszkola obejrzały spektakl kukiełkowy pt. ,,Krowa kłamczucha" wystawiany przez Teatr z Nowego Sącza. Wszystkich bardzo zainteresowały perypetie małej dziewczynki z niesforną krową - kłamczuchą.  Jak wiadomo kłamstwo ma krótkie nogi o czym mogła przekonać się główna bohaterka przedstawienia. Dzieci napewno na długo zapamiętają, że kłamstwo nikomu nie przynosi korzyści.