Punkt Przedszkolny w Ruszowie

mgr Magdalena Mazur

j. angielski

Wycieczka do ZOO Zamojskiego

8 czerwca 2017 roku, odwiedziliśmy zamojskie ZOO. Ta wycieczka dla wszystkich przedszkolaków była małą lekcją, o tym jak żyja, jak wyglądają, jak się zachowują przeróżni mieszkańcy zoo. Poprzez obserwację zachowań zwierząt i ptaków dzieci mogły być bliżej natury, doskonale umiały odróżnić gatunki zwierząt, widzieliśmy małpki, surykatki, zebry, wielbłądy, lwy, niedźwiedzie i wiele innych. Dzieci były pod wrażeniem ilości dzikich zwierząt. Umileniem czasu pobytu w zoo były zabawy na placu zabaw oraz smakowite lody.

Wyjazd do teatru

27 kwietnia 2017 roku dzieci obejrzały spektakl teatralny bajek Andersena wystawiany w Zamojskim Domu Kultury przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie. Aktorzy w fantastyczny sposób przenieśli wszystkich w niezwykły świat bajki.

Światowy Dzień Ziemi

25 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto światowe.  Podczas zajęć i zabaw dzieci sześcioletnie dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wykonały również roboty z materiałów recyklingowych.

Makieta gospodarstwa

W ramach tygodnia "Wiosna na wsi", dzieci sześcioletnie wykonały przepiękną makietę gospodarstwa. Znajdują sie na niej budynki, zwierzęta oraz roślinność.

Ozdoby wielkanocne

Przed Wielkanocą starsze dzieci wykonały zająca a młodsze różnokolorowe pisanki.

Sukcesy sześciolatków

9 kwietnia 2017 r. , w  sali konferencyjnej Domu Kultury w Łabuniach,  podsumowano 8. edycję Gminnego Konkursu Plastycznego „Przed Wielkanocą” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łabunie Antoniego Wojciecha Turczyna.

Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie zostały nagrodzone.

W zdrowym ciele zdrowy duch

W ramach tygodnia "Dbamy oz drowie", pięciolatki, dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie, na czym polega praca lekarza i pielęgniarki oraz jak należy się odżywiać.

Omawiały i kolorowały piramidę zdrowia a następnie wykonały piramidę na dużym arkuszu kartonu.

Zdrowie na wiosnę

W ramach tydodnia "Zrowie na wiosnę",  dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania oraz konieczności jedzenia warzyw i owoców niezbędnych dla zdrowia. Przygotowały kolorowe, pełnowartościowe kanapki, sałatkę oraz koktajl z owoców.  Zostały przypomniane zasady dbania o higienę podczas przygotowywania posiłków. Dzieci z zaangażowaniem zadbały o estetykę swoich potraw, przy czym było wiele radości na ich twarzach.

Pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był bardzo kolorowy i wesoły w naszym punkcie przedszkolnym. Dzieci, w ramach zajęć,  przygotowały  „Marzannę” - symbol zimy. Wesołym, barwnym korowodem,z gaikami w dłoniach, przeszliśmy ulicą by powitać WIOSNĘ. Aby tradycji stało się zadość przedszkolaki pożegnały zimę, a wierszami i śpiewem powitały wiosnę.

Agnieszka Rybak-Antoniewicz