Jesteś tutaj:

czwartek - godz.  10.40 - 15.10

piątek - 10.40 - 15.10

Dobrostan ucznia

czyli jak zadbać o pozytywne emocje, niski poziom negatywnych nastrojów w czasie trwającej pandemii - informacje dla uczniów

Zadania pedagoga szkolnego

Pomaga, wspiera, ale nie zastępuje nauczycieli ani rodziców w nauczaniu i wychowaniu.

Profilaktyka

Profilaktyka ogólnie rozumiana jest jako odpowiednie działania, które mają na celu zapobieganie pojawianiu się i rozwojowi niekorzystnego zjawiska w konkretnej społeczności.

Pedagog szkolny poleca...

Polecam ciekawe książki, filmy, publikacje, strony internetowe oraz kampanie społeczne związane z wychowaniem. Zachęcam do zapoznania się z propozycjami.

Wspomaganie ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Od września 2011 roku zapewniają  swoim uczniom pomoc psychologiczno - pedagogiczną bardziej efektywną, zindywidualizowaną, dostosowaną do rzeczywistych potrzeb ucznia.

Na czym ta pomoc ma polegać?

KLUB SZKÓŁ UNICEF

W dniu 11.01.2013 roku dołączyliśmy do grupy 700 szkół działających w Klubie Szkół UNICEF.

Celem Klubu jest:

• edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych stron świata,
  • budzenie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec zastanej rzeczywistości,
  • zaangażowanie  we współpracę z UNICEF w ramach organizowanych projektów (przynajmniej jeden w ciągu roku),
  • propagowanie idei tolerancji międzykulturowej i międzynarodowej.