• Zmień kontrast
 • Czcionka
 • A
 • A+
 • A++

Aktualności

JESIENNY SPACER

Spacer korzystnie wpływa na nasze zdrowie niezależnie od pory roku. Nasze przedszkolaki wiedzą, że ruch i świeże powietrze jest potrzebny dla zdrowia, dlatego chętnie i aktywnie korzystają ze spacerów. W ten sposób dzieci rozwijają swoją sprawność fizyczną i kształtują odporność.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W piątek 20 listopada nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Dzieci poznały Prawa Dziecka. W tym dniu w naszych ubraniach dominował kolor niebieski jako wyraz solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

JESIEŃ WOKÓŁ NAS- zabawy plastyczne w przedszkolu.

Kolorowa jesień za oknem sprawiła, że dzieci chętnie biorą udział w zajęciach plastycznych. Aktywność plastyczna, czyli rysowanie, malowanie,wycinanie, modelowanie, sprawia dzieciom ogromną radość. W ten sposób przedszkolaki wyrażają swoje myśli i przeżycia. Dziecko tworząc, zawsze pokonuje pewne trudności,dzięki temu rozwija się i kształtuje swoje zdolności twórcze. W trosce o to, aby dzieci odczuwały satysfakcję z działalności twórczej, prezentujemy wykonane przez dzieci prace z poszczególnych grup naszego przedszkola.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystość z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przedszkolaki uczciły symbolicznie. Dzieci śpiewały piosenki patriotyczne, recytowały wiersze oraz tańczyły. Aby uczcić tak ważne święto naszego kraju, dzieci brały również udział w  konkursie plastycznym pt."Polska moja Ojczyzna". Prace dzieci zostały zaprezentowane na wystawce okolicznościowej. Przedszkolaki poznawały symbole oraz tradycje Polski. Nasze przedszkole włączyło się do akcji MEN "Szkoła do Hymnu". Dnia 10 XI o godz. 11. 11. przedszkolaki z poszczególnych grup zaśpiewały hymn Polski.

ŚNIADANIE DAJE MOC

"Kto chce małym być siłaczem,

  zjada wszystko i nie płacze.

  Kto się długo bawić chce,

  ten śniadanie pięknie zje".

Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych obchodziły dzień zdrowego odżywiania się, według programu edukacyjnego"Śniadanie Daje Moc".Nasze przedszkolaki uczyły się zasad zdrowego odżywiania. Dowiedziały się,że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem każdego dnia, ponieważ daje moc i energię do zabawy.Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać kanapki. Smacznie, zdrowo i kolorowo zrobiło się na naszych stołach.Wszystkim przedszkolakom takie śniadanie bardzo smakowało. 

 

 

UKŁADAMY PUZZLE

Dzieci już od najmłodszych lat chętnie wybierają w przedszkolu tę formę zabawy. Układanie puzzli to również metoda na to, aby w przyjemny sposób rozwijać umiejętności dziecka. Dzieci najlepiej bawią się wspólnie ucząc się zasad współpracy i wspołdziałania w grupie. Poprzez układanie puzzli u dziecka rozwija się zdolność logicznego myślenia, cierpliwość, pamięć, koncentracja, kreatywność,a także zdolności manualne. Nasze przedszkolaki składając obrazki mają powód do dumy ze zrobienia czegoś samodzielnie.

DZIEŃ ZWIERZĄT

6 października 2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały ciekawostki na temat życia zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Podczas zabawy mogliśmy się przenieść  do świata zwierząt będąc lwem, tygrysem, kotem słoniem , pieskiem oraz żabką. Nie zapomnieliśmy także porozmawiać na temat opiekuńczego stosunku wobec zwierząt.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

''Piesek,kotek oraz konik, każdy w łapce ma balonik.

By życzenia złożyć Wam i oznajmić wszystkim nam,

że dżiś Święto Przedszkolaka!  

Więc śmiechu dożo: zdrówka i radości,

a od najdroższych rodziców wiele miłości.

Niech miło płyną Wam wszystkie chwilki, lekko i kolorowo niby motylki.''

WSZYSTKIM NASZYM KOCHANYM PRZEDSZKOLAKOM- MALUSZKOM, ŚREDNIAKOM I STARSZAKOM

ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA PRZEDSZKOLAKA!

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy przedszkola.

Jak co roku tradycyjnie we wrześniu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Mając na uwadze bezpieczeństwo przedszkolaków, każda grupa świętowała w swojej sali. Z tej okazji na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: były tańce, zabawy i pląsy przy muzyce, konkurencje sportowe i zadania kreatywne. Na pamiątkę tego wyjątkowego święta, dzieci otrzymały medale oraz niespodzianki. Wszystkim dzieciom towarzyszył doskonały humor.

 

SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW

Wychowywać to kochać i wymagać.  

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Zamościu zaprasza rodziców chcących podnieść swoje kompetencje wychowawcze na zajęcia warsztatowe ,,Szkoła dla rodziców i wychowawców”.

Procedury w przedszkolu podczas pandemii Covid 19

opracowana na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 lipca 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 i 567)

  • PRZYPROWADZANIE I ODBIÓR DZIECKA:
  1. Dzieci należy przyprowadzać w godzinach od 6.30 do 8.30.
  2. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają obowiązek zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
  3. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do szatni przedszkolaków znajdującej się na parterze.
  4. W szatni może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 rodziców.
  5. Rodzice/opiekunowie mają obowiązek dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa.
  6. Dziecko do grupy wprowadzane jest przez personel.
  7. Dziecko przyprowadza 1 rodzic/ opiekun prawny, w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem
  8. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  9. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola i odbierane przez osoby zdrowe.
  10. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
  11. Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby rodzice/opiekunowie powiadomieni przez nauczyciela zobowiązani są do pilnego odebrania dziecka z przedszkola.