JESTEM POLKĄ I POLAKIEM- ŚWIĘTA MAJOWE

1 maja- Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Miesiąc maj pozwala nam na  przybliżenie dzieciom treści patriotycznych,  ważnych rocznic i świąt państwowych. W naszym przedszkolu na zajęciach dzieci rozmawiały o Polsce, naszej Ojczyźnie. Poznawały symbole narodowe, wiersze  i piosenki patriotyczne. Śpiewały hymn państwowy z zachowaniem odpowiedniej postawy powagi i spokoju. Oglądały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego. Wykonały prace plastyczne- flagę i godło Polski. Takie formy zajęć kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

ZAPRASZAMY DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W RUSZOWIE

Szanowni Rodzice

Informujemy, że w dniu 26.04.2021r. dzieci przedszkolne spotykają się w pięknie wyremontowanym i nowocześnie urządzonym przedszkolu w Ruszowie.

Harmonogram dowożenia dzieci 5-cio letnich do przedszkola:

Rodzice dzieci z miejscowości Łabunie, Wólka Łabuńska dowożą dzieci na przystanek przy Szkole w Łabuniach na godzinę 7.55

Natomiast dzieci z miejscowości Majdan Ruszowski, Łabunie Reforma, Barchaczów, Bródek, Dąbrowa, dowożone są: autobusem szkolnym na godzinę 7.55 na przystanek przy Szkole w Łabuniach

Następnie wszystkie dzieci zostaną o godzinie 8.00 dowiezione do Przedszkola w Ruszowie na godzinę 8.15

Powrót dzieci 5-cio letnich z przedszkola:

Ruszów

Majdan Ruszowski

Łabunie Reforma

Łabunie szkoła

Dąbrowa

Barchaczów

Rodzice zobowiązani są do odbioru dzieci w...

Wielkanocne tradycje.

Nasze przedszkolaki podzieliły się swoimi doświadczeniami, które napotkały podczas minionego tygodnia. Zajęcia nawiązywały do tematyki Świąt Wielkanocnych z którymi dzieci znakomicie sobie poradziły.Wykonały piękne pisanki, stroiki, koszyczki. Bawiły się w domu i na podwórku. Dziękujemy dzieciom, a szczególnie ich Rodzicom za wkład pracy, poświęcony czas na naukę przez zabawę i realizację temtyki zajęć proponowanych przez nauczycieli.

Przedszkolaki w domu.

Szanowni Rodzice,

w związku z zawieszeniem pracy stacjonarnej przedszkoli, w dniach 29.03.2021-17.04.2021. Podstawa Programowa realizowana jest w formie nauczania zdalnego. Nauczyciele poszczególnych grup przygotowują i przekazują  zestawy zabaw, zadania i ćwiczenia dla dzieci zainteresowanym Rodzicom do zrealizowania z dzieckiem na każdy dzień. Materiały te są zgodne z podstawą programową, realizowanym programem i tematyką kompleksową. Pozdrawiamy serdecznie Rodziców i dzieci.Życzymy wszystkim zdrówka oraz udanej zabawy i nauki. Efekty pracy dzieci w domu już widać w galerii.

WITAJ WIOSNO!

Wiosna

Przyszła do nas wiosna ciepła i radosna. Ptaszek pięknie śpiewa, zielenią się drzewa. Słonko w górze świeci, weselą się dzieci. Każdy dobry nastrój ma, niechaj wiosna długo trwa!

DZIEŃ KREDKI

,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki ,kiedy je poproszę namalują wszystko to, co chcę"

Przedwiosenny dzień 17.03.2021 przedszkolaki zamieniły w kolorowy DZIEŃ KREDKI .Co by było, gdyby nie było kolorów? Dzisiaj wszystkie dzieci odpowiadały na to pytanie, a potem zamieniły się w poszukiwaczy kolorów. Od najmłodszych już lat kolorowe kredki wprowadzają dzieci w piękno świata, koloru i wyobraźni.Towarzyszą dzieciom każdego dnia w  przedszkolu i w domu, przygotowują dzieci do nauki pisania. Za pomocą kredki możemy wyrazić to, co myślimy, czujemy i o czym marzymy. Wielką frajdą okazało się wykonanie prac plastycznych przez dzieci na boisku szkolnym z wykorzystaniem kolorowej kredy. Prosimy zajrzeć do naszej galerii.

DBAMY O ZDROWIE - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

W dniu 15.03.2021r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Pani pielęgniarka przeprowadziła w grupach pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych zwłaszcza w okresie panującej pandemii. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy odżywiać się , aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom oraz jak dbać o higienę. Pani pielęgniarka poinformowała dzieci jak postępować, aby uniknąć zagrożenia i aby dzieci prowadziły zdrowy tryb życia tj.wysypiały się właściwie, unikały kontaktu z osobami kaszlącymi i przeziębionymi. Podczas obecności naszego gościa dzieci miały okazję zapoznać się z prawidłowymi zasadami mycia rąk. Każdego dnia w przedszkolu przypominamy dzieciom o częstym myciu rąk oraz o tym, by nie brały do buzi paluszków, zabawek i różnych przyborów.