• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++
Jesteś tutaj:Start / Aktualności

Aktualności

,,ŚWIATEŁKO PAMIĘCI” DLA WOŁYNIA

To już III edycja akcji „Światełko pamięci dla Wołynia”. W tym roku nasi uczniowie zebrali 301 zniczy! 

Członkowie Wołyńskiego Rajdu Motocyklowego zapalą je na polskich cmentarzach na Ukrainie. Zapłoną na grobach tych, którzy poświęcili swoje życie za Ojczyznę. Podczas tegorocznego Rajdu, oprócz światełek pamięci, na kwaterach żołnierskich na Wołyniu zostaną przewieszone biało-czerwone szarfy.

Dziękujemy wszystkim uczniom za to, że tym małym gestem upamiętnią polskie mogiły za wschodnią granicą. To piękna lekcja historii.

Samorząd Uczniowski

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października, to szczególna data w historii szkolnictwa. Co roku, właśnie tego dnia, obchodzimy  Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. W naszej szkole już 12 października odbyła się uroczysta akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: wójt gminy Łabunie Pan Antoni Wojciech Turczyn, sekretarz gminy Pani Bogumiła Maziarczuk, przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Kniaź, ksiądz proboszcz Piotr Rawlik, przedstawiciele Rady Rodziców Panie Bożena Wróblewska i Renata Nicpoń.

Lekcja historii w kinie

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć w kinie film „Dywizjon 303”, który opowiada o losach bohaterów służących w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii.

Jest to prawdziwa historia polskich lotników, którzy latali na Hurricane`ach – samolotach wadliwych i o przestarzałej konstrukcji – ale, jak nikt inny, potrafili wzbić się wysoko i pokonać wrogie niemieckie lotnictwo. Mogliśmy na dużym ekranie obserwować ich walkę – zarówno z Niemcami w powietrzu, jak i nieufnymi Brytyjczykami na ziemi.

Rekord Polski w tańczeniu poloneza!

8 czerwca 2018 roku, punktualnie o godzinie 11:00 odbył się Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W próbie ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących Poloneza w wielu lokalizacjach wzięło udział 11 421 uczestników ze 169 szkół i placówek oświatowych, w tym 58 gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach. Dzięki zaangażowaniu uczestników i organizatorów udało się ustanowić nowy rekord Polski w liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach. Potwierdzeniem ustanowienia rekordu jest Certyfikat Biura Rekordów, który otrzymała Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.

XVIII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Każdego roku, 29 września, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data 29 września jest nieprzypadkowa, odnosi się bowiem do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września to wyjątkowy dzień dla wszystkich chłopców. W naszym kalendarzu zapisany jako Dzień Chłopaka. Jest to święto, które po raz pierwszy obchodzono 19 listopada 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

W piątek, 21 września 2018 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2018".  

To już po raz 25. Polska przystąpiła do międzynarodowej akcji mającej na celu poprawę czystości kraju. Tym razem przebiegała ona pod hasłem:

„Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Od 12.09.2018r. do 20.09.2018r. w naszej szkole trwała kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze.

Dnia 21 września na apelu wyborczym zorganizowanym w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łabuniach odbyły się wybory do SU. Każdy uczeń oddał swój głos na jednego z kandydatów, których nazwiska znajdowały się na karcie wyborczej.

Uwaga Rodzice i Uczniowie!

Od dnia 17.09.2018 roku zmianie ulega plan lekcji oraz harmonogram dowożenia. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

NARODOWE CZYTANIE W ŁABUNIACH

W dniu 9 września rozpoczęło się Narodowe Czytanie. Para Prezydencka zainaugurowała czytanie polskiej literatury w Ogrodzie Saskim w Warszawie, a my … w ogrodzie Pawie Pióro w Łabuniach o godz. 13.00.