Jesteś tutaj:Start / Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Łabuniach, odbędzie się 22.06.2018 r. (piątek) o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej.

W związku z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018, spotkanie z dziećmi i rodzicami w Punkcie Przedszkolnym w Łabuniach, odbędzie się w dniu 22.06.2018 r. (piątek) o godzinie 11:30.

Zakopane 2018

Jak w piosence ,,Miłość  w Zakopanem’ uczestnicy wycieczki do Zakopanego podziwiali uroki gór , zachwycali się widokami i zakochali się w tym zakątku Polski. Młodzież gimnazjalna  ( 40 osób) podczas dwudniowej wycieczki zwiedziła zabytki Zakopanego, zdobyła szczyt Gubałówkę, spacerowała po Krupówkach.

Konkurs ortograficzny

Dnia 06.06.2018 roku w Szkole Podstawowej w Łabuniach odbył się

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III „ Mistrz Ortografii”

Uczestniczyło w nim 4 uczniów: 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej

w Łabuńkach Pierwszych i 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łabuniach.

Z WIZYTĄ W TEATRZE KRAKOWSKIM

2 czerwca klasy: 7a, 7b, 6a i 6b wybrały się do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Uczniowie mogli obejrzeć spektakl na motywach jednej z najsłynniejszych książek dla dzieci Czarnoksiężnik z krainy Oz w adaptacji wybitnego reżysera Jana Kiliana.

Śmiałkowie w Kopalni Soli w Wieliczce

Z tej strony Kopalni Soli w Wieliczce jeszcze nie znaliśmy. Przygoda rozpoczęła się już od zjazdu najstarszym istniejącym szybem Regis. Weszliśmy tam bowiem z ekwipunkiem godnym górników: w kombinezonie, kasku z lampą czołówką, zapasową baterią i pochłaniaczem metanu.

STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE I OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Informujemy, że wypłaty stypendium będą realizowane w terminach: 20.06.2018 r. oraz 21.06.2018 r. (w godzinach 07:00 - 15:00).

Zapraszamy rodziców

Osiągnięcia Alana i Dawida!

Alan Kania zawodnik Zamojskiego Klubu Karate Kiokushin uczeń klasy IIb Szkoły Podstawowej w Łabuniach w sezonie 2017/2018 brał udział w 12 turniejach karate w których 18 razy stawał na podium w kategoriach kata i kumite (był to pierwszy sezon w którym Alan we wszystkich turniejach sezonu uczestniczył i na wszystkich stał na podium). Jeden z czołowych zawodników klubu którego talent odkrył sihan Krzysztof Policha.

Dawid Kania zawodnik Zamojskiego Klubu Karate Kiokushin uczeń klasy 0 Szkoły Podstawowej w Łabunie w sezonie 2017/2018 brał udział w 11 turniejach karate w których 15 razy stawał na podium  w kategoriach kata i kumite.

Międzynarodowy konkurs plastyczny

Paulina Batalia- uczennica klasy III a Gimnazjum została laureatką 48 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego, który jest organizowany przez firmę PENTEL przy współpracy z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii.

W Roztoczańskim Ekomuzeum

W dniach 8 maja i 14 czerwca uczniowie klas Ia i b oraz IIIa Szkoły Podstawowej w Łabuniach byli na wycieczce w Olejarni Świątecznej w Ruszowie.  Poznali nazwy roślin oleistych, narzędzia i maszyny używane dawniej i dziś do produkcji oleju. Uczestniczyli w zajęciach wytwarzania i degustacji oleju rzepakowego. Na koniec otrzymali certyfikat pierwszej nauki bicia oleju i  pamiątki, które mogły wykonać same. To była wspaniała lekcja przyrody, historii i etnografii.

Wychowawcy: E. Latawiec, M. Rozkres, B. Wdowiak

Spływ kajakowy

W dniu 5czerwca 2018 r. odbył się szkolny spływ kajakowy. Ponad trzydziestoosobowa grupa wybrała się do Hutek i Bondyrza, by z innej perspektywy podziwiać malownicze zakola i meandry rzeki Wieprz. We wspaniałych humorach,  po przebytym etapie spływu, udali się na ognisko. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele, którym nie straszne zmagania z żywiołem:  Ewa Latawiec, Paweł Sawicki, Zbigniew Podkański, Piotr Latawiec.