Jesteś tutaj:Start / Patron szkoły

Patron szkoły

Uczniowie pod kierunkiem Pana Zbigniewa Podkańskiego przedstawili ciekawą prezentację multimedialną, która stanowiła podsumowanie wszystkich działań, jakie nasza szkoła podjęła, aby odszukać „okruchy pamięci” o tragicznych losach Patrona naszej szkoły – Dzieci Zamojszczyzny.

„Nie mogę Cię zapomnieć…”

12 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się spektakl „Nie mogę Cię zapomnieć…” przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani mgr Celiny Zwolak i Pani mgr Doroty Chmury.

Premiera spektaklu miała miejsce w dniu 10 grudnia 2019 roku podczas uroczystości poświęcenia sztandaru i nadania Szkole Podstawowej w Łabuniach imienia Dzieci Zamojszczyzny.

SYMBOLIKA SZTANDARU

Sztandar ma postać kwadratowego płata materiału składającego się z awersu i rewersu, przymocowanego do drzewca zwieńczonego głowicą przedstawiającą orła w koronie. Całość sztandaru obszyta jest złotymi frędzlami. Sztandar naszej szkoły ma swoją symboliczną wymowę:

POŚWIĘCENIE SZTANDARU I NADANIE IM. DZIECI ZAMOJSZCZYZNY SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁABUNIACH

Dzień 10 grudnia na długo zapadnie w pamięci tych, którzy uczestniczyli w uroczystości nadania imienia Dzieci Zamojszczyzny Szkole Podstawowej w Łabuniach.

Losy Dzieci Zamojszczyzny z terenu Gminy Łabunie

Wystawa przygotowana przez nauczycieli we współpracy z Archiwum Państwowym.

Przeżycia i marzenia Dzieci Zamojszczyzny

Wystawa prac uczniów szkoły z klas I - VI, którzy w swoich pracach ukazali Przeżycia i marzenia Dzieci Zamojszczyzny

Wystawa

Echa II wojny światowej odnaleźliśmy  na terenie naszej gminy w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Klasa VII b pod opieką P. Doroty Sołoduchy odwiedziła wystawę poświęcona bł. Stanisławowi Starowiejskiemu, który był związany z Ziemią Łabuńską. Śladami tego wielkiego patrioty a jednocześnie skromnego człowieka oprowadziła nas s. Irena Murawska FMM.

Pierwszy Bieg Uliczny Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

W dniu 18 października Szkoła Podstawowa w Łabuniach była organizatorem biegów ulicznych mających na celu oddanie hołdu Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z historią naszej miejscowości. Uczestnictwo zawodników było formą uczczenia pamięci ofiar. Zawody rozpoczęły się od zapalenia zniczy pod pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny na cmentarzu w Łabuniach przez pana dyrektora Bernarda Panasiuka, panią wicedyrektor Barbarę Banaszkiewicz oraz reprezentantów startujących zawodników Patrycji Skubisz i Michała Krypy. W biegach wystartowało 136 uczniów w sześciu kategoriach. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami i medalami.

DZIECI ZAMOJSZCZYZNY – HISTORIE PRAWDZIWE

25 października 2019 roku uczniowie klasy IVA, IVB i VA , wraz z nauczycielami: panią Małgorzatą Krupą, panią Agnieszką Rybak-Antoniewicz, panią Joanną Polichą, panią Małgorzatą Prus i panem  Zbigniewem Podkańskim, odwiedzili Książnicę Zamojską.

Historie prawdziwe - pamięć o Dzieciach Zamojszczyzny

W dniu 24.10.2019 roku, w ramach realizacji Programu Nadania Imienia Szkole Dzieci Zamojszczyzny, uczniowieklas VII i VIII wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Zamościa w celu zapoznania się z losami dzieci w czasie okupacji hitlerowskiej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Arsenale, obejrzeliśmy projekcję filmu o Zamościu. Pod kierunkiem przewodnika, pracownika Muzeum Zamojskiego, zwiedziliśmy stałą wystawę broni oraz wystawy związane z okresem II wojny światowej na Zamojszczyźnie. Poznaliśmy losy dzieci odbieranych rodzinom przez hitlerowców.